50 درصد هزینه‌های درمان از جیب مردم پرداخت می‌شود

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حال حاضر نزدیک به 50 درصد هزینه‌های درمانی از جیب مردم پرداخت می‌شود.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حال حاضر نزدیک به 50 درصد هزینه‌های درمانی از جیب مردم پرداخت می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، دکتر محمدرضا نیکبخت در مراسم تجلیل از بازنشستگان دانشگاه، به تغییر نگاه دولت به بحث سلامت اشاره کرد و گفت: اعتبار ویژه‌ای از محل هدفمندی یارانه‌ها به بخش سلامت کشور اختصاص داده می شود، به گونه‌ای که کسی درد و رنج نداری برای درمان نداشته باشد.

 

نیکبخت افزود: متأسفانه امروز بنا به آمار رسمی نزدیک به 50 درصد هزینه‌های درمانی از جیب مردم پرداخت می‌شود که امید می رود در آینده با نگاهی که دولت به بخش سلامت دارد، این درصد کاهش یابد.

 

وی در ادامه خطاب به بازنشستگان دانشگاه، گفت: شما در سال‌های بسیار سخت دوران جنگ در منطقه جنگی خدمت کرده‌اید، مجروحین دوران جنگ همه با دستان شما بهبود یافته‌اند و شما از آنها محافظت می‌کردید و این زحمات با هیچ زبانی قابل تقدیر نیست.

 

وی افزود: پیشرفت‌های بهداشتی مرهون تلاش‌های شماست و بدون حمایت شما این پیشرفت ها حاصل نمی شد.

 

نیکبخت گفت: در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه طی سال گذشته 26 رشته در مقاطع مختلف ایجاد شده، دانشگاه بین المللی تأسیس و دانشکده پرستاری سنقر راه اندازی شده است و فرزندان شما می‌توانند از این خدمت که نتیجه تلاش شماست، بهره‌مند گردند.

 

وی در خصوص دریافت مطالبات بازنشستگی نیز گفت: قبل از پایان امسال طلب‌های شما پرداخت خواهد شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان از بازنشستگان خواست با کنترل فشار خون، مصرف کم چربی‌ها و قندها مراقب سلامتی خود باشند.

منبع خبرگزاری ایسنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *