پزشکان کره جنوبی فاکتورهای تشدید کننده کووید-19 را بررسی کردند

گروهی از پزشکان کره جنوبی در بررسی‌های خود دریافتند برخی مشکلات زمینه‌ای ممکن است برخی از بیماران مبتلا به کووید-19 را با آسیب بیشتری مواجه کند.

 

به گفته محققان کره جنوبی، یافته‌های بدست آمده می‌تواند به پزشکان در تشخیص و اولویت قرار دادن بیماران پرخطر در مراحل اولیه این بیماری تنفسی که از کروناویروس جدید ناشی می‌شود کمک کند.

 

کارشناسان سلامت و همه‌گیرشناسان بیماری‌های عفونی در تلاش برای بررسی فاکتورهای خطرزا در بیمارانی هستند که دچار موارد شدید بیماری کووید-19 می‌شوند.

 

از زمان آغاز شیوع کروناویروس بیش از 419 هزار نفر در سطح جهان جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 از دست داده‌اند.

 

در تحقیقاتی که پیش از این انجام گرفته، آمده است: دیابت، فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی از جمله فاکتورهای خطرزا در بروز موارد شدیدتر بیماری کووید-19 است.

 

در این بررسی محققان کره جنوبی به ارزیابی وضعیت سلامت 110 بیمار مبتلا به کووید-19 در یکی از بیمارستان‌های این کشور در فاصله 19 ماه فوریه تا 15 آوریل پرداختند. از میان این 110 بیمار، 23 نفر به نوع شدید این بیماری دچار بودند.

 

به گفته محققان، وجود چند نوع از این فاکتورهای خطرزا در تشدید علائم بیماری کووید-19 نقش داشته است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق آمارها حدود 11 هزار و 947 نفر در کره جنوبی به بیماری کووید-19 مبتلا شده که 276 نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

منبع خبرگزاری ایسنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *