پرستار سالمند ویلچری در منزل + مراقبت تخصصی

پرستار سالمند ویلچری پرستار سالمند ویلچری

همه ما از سختی ها و زحمات کار یک پرستار مطلع هستیم. حالا اگر این خدمت رسانی توسط یک پرستار سالمند ویلچری ارائه گردد این سختی کمی بیشتر است. خدمت کردن به عزیز سالمندی که توانایی حرکتی کمی دارد به کمک پرستار امکان پذیر است او می تواند با تکیه دادن و یا گرفتن دست فرد سالمند به این عزیزان در حرکت کردن و جا به جایی کمک رسانی کنند. اما سالمند عزیزی که توانایی حرکتی خود را از دست داده حالا به هر دلیلی همانند سالمندی که دچار سکته مغزی شده است برای جا به جایی و حرکت از صندلی چرخ دار استفاده می کند.
سالمندی که در منزل قرار دارد و با افراد زیادی در ارتباط نیست به مرور زمان دچار افسردگی می شود. با به خدمت گرفتن یک پرستار در منزل و استفاده از خدماتی همچون ارتباط برقرار کردن با عزیز سالمند و انجام تمامی خدمات همانند ماساژ، تعویض لباس، اهمیت دادن به تمامی نکات پزشکی مانند به موقع دادن داروهای فرد و درمان های تغذیه ای که مناسب حال بیمار و فرد سالمند است.

خدمات یک پرستار سالمند ویلچری

همه می دانیم که بر روی صندلی چرخ دار نشستن و زندگی در این شرایط چقدر سخت است. پس درک این شرایط سخت هم برای هر فردی امکان پذیر نیست. فرد سالمندی که به خاطر هر مشکل و مسئله ای مجبور به پذیرفتن این شرایط است نیاز به توجه و مراقبت های ویژه ای دارد. با وجود یک پرستار حرفه ای و دلسوز که می تواند در ایجاد انگیزه و روحیه به فرد بیمار یا سالمند ویلچری که دارای روحیه ای حساس نیز می باشد کمک فراوانی بکند.
یک پرستار سالمند ویلچری درست است که کار سختی را بر عهده دارد اما با انجام درست کارهای محوله بر دوشش در کنار خدمات رسانی به فرد سالمند به او انرژی مثبت و انگیزه می دهد که از زندگی که دارد لذت ببرد و با روحیه و اعتماد به نفسی که در فرد ایجاد می شود فرد به ارتباط برقرار کردن با افراد بیشتر در جامعه و خارج شدن از خانه هم فکر می کند که این کار به بالا بردن سطح روحیه فرد سالمند کمک شایانی خواهد کرد.
پرستاری از یک سالمند ویلچری در هر محیطی شرایط خاص خود را دارد. خانه محیط و محل امنی برای این عزیزان است اما پرستار حرفه ای برای خواب و آرامش فرد سالمند که توانایی حرکتی خود را از دست داده محلی را در نظر می گیرد که اتاقی با امکانات کافی و مناسب حال فرد باشد که توجه به شرایط جسمی و روحی فرد هم در این محیط از اهمیت بالایی برخوردار است. با در نظر گرفتن ارتفاع مناسب تخت و نور متناسب همچنین قرار داشتن سرویس بهداشتی یا حمام در اتاق برای مواقع ضروری جز همین نکات و جزئیات است که باعث ایجاد امنیت در ساعات استراحت فرد می شود.

نکات مهم در نگهداری از سالمند ویلچری

مراقبت و نگهداری از سالمند اصول و شرایط خاص خود را دارد. پرستار سالمند ویلچری با در نظر گرفتن این نکات هم به خود و هم به فرد سالمندکمک می کند تا خدمت رسانی بهتری انجام گیرد.

1. حتما قبل از هر کاری ترمز ویلچر را چک کنید

حتما قبل از هر کاری ترمز ویلچر را چک کنید

با چک کردن ترمز ویلچر هم خود و هم سالمند عزیز را مطمئن می کنید. در صورت چک نکردن ترمز امکان بروز حادثه وجود دارد. زمانی که فرد را روی ویلچر قرار می دهید اگر فراموش کرده باشید ترمز ویلچر را بکشید و یا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید ممکن است با قرار دادن فرد بر روی ویلچر، صندلی چرخ دار به عقب رفته و سالمند بر روی زمین بی افتد. این چک کردن را در هنگام بلند کردن سالمند از روی ویلچر هم انجام دهید و ترمز یا قفل ویلچر را بزنید تا حرکت نکند و مشکلی برای فرد سالمند پیش نیاید.

2. رمپ به ویلچر نصب کنید

رمپ به ویلچر نصب کنید

در ابتدا نظر فرد سالمند را برای انجام این کار بپرسید که آیا با این موضوع مشکلی ندارد؟ با قرار دادن رمپ در ورودی های منزل فرد سالمند بر روی صندلی چرخ دار به راحتی می تواند جا به جا شود و برای خارج شدن یا وارد شدن به خانه دیگر مشکلی نخواهد داشت و این کار را به آسانی انجام خواهد داد. نصب رمپ کار سختی نیست و به راحتی در دسترس قرار دارد.

3. چرخ های ویلچر را بررسی کنید

چرخ های ویلچر را بررسی کنید

با بررسی چرخ ها و اطمینان از این که شل نشده اند و از جای خود خارج نشده اند و با بررسی لاستیک آن ها که دارای سطح عاج مناسب هستند و صاف نشده اند به عملکرد بهتر ترمز ویلچر فرد کمک می کنید.

4. از قرار دادن بار اضافی بر روی ویلچر پرهیز کنید

از قرار دادن بار اضافی بر روی ویلچر پرهیز کنید

اگر به همراه سالمند عزیز به خرید می روید سعی کنید که خریدهای خود را به دستگیره های ویلچر آویزان نکنید این کار باعث بر هم خوردن توازن چرخ ها شده و در نهایت منجر به سرنگونی ویلچر و فرد سالمند می شود. با این کار ایمنی فرد سالمند را به خطر نیندازید.

5. سیستم نرم افزاری صندلی چرخ دار را کنترل کنید

سیستم نرم افزاری صندلی چرخ دار را کنترل کنید

در صورتی که از ویلچر های برقی و یا شارژی استفاده می کنید باید در مورد چگونگی استفاده و شارژ کردن آن اطلاعات داشته باشید. سیستم نرم افزاری ویلچر را بررسی کنید و از همه نظر آن را چک کنید تا برای فرد سالمند مشکلی پیش نیایید. این نوع ویلچرها باید از رطوبت و آب باران دور بمانند پس آن ها را در جای خشک و به دور از رطوبت نگهداری کنید.

6. از روغن برای چرخ های ویلچر استفاده کنید

از روغن برای چرخ های ویلچر استفاده کنید

شما با روغن کاری کردن چرخ های ویلچر انرژی کم تری را وارد می کنید زیرا روغن زدن به چرخ ها باعث می شود که به صورت روان تر ویلچر حرکت کند و انرژی کم تر را از شما می گیرد. ماه ی یک بار چرخ های ویلچر را روغن بزنید.

استحمام سالمند ویلچری

استحمام سالمند ویلچری

باید در نظر داشته باشید که رعایت نکات بهداشتی برای فرد بیمار یکی از الزامات است. گرفتن به موقعه ناخن ها حمام بدن این عزیزان کوتاه کردن و شانه زدن موها هم جز این موارد هستند. یک پرستار سالمند ویلچری می داند که مسئولیتی فراتر از پرستاران دیگر دارد. شما با به خدمت گرفتن یک پرستار حرفه ای از سایت آسایش ایده آل می توانید با خیالی راحت و به دور از هر گونه استرس حمام کردن سالمند عزیز خود را به این پرستار مجرب بسپارید.
شما با نصب چند میله محافظ و صندلی هایی که در مکان حمام لیز نخورند می توانید استحمام فرد سالمند را انجام دهید اما توصیه ما به شما این است که این کار را به یک پرستار دلسوز و مطابق با سلیقه خود (خانم یا آقا) بسپارید تا با در نظر گرفتن تمام جوانب فرد سالمند (از نظر جسمی و توان حرکتی) به او در انجام این کار مشکل یاری برساند و با هم در هنگام شست و شو به دور از استرس و تنش اوقات خوبی را بگذرانند. این تجربه زیبا را می توانید با به کار گیری یک پرستار خوب و دلسوز از آسایش ایده آل داشته باشید.

قیمت پرستار سالمند ویلچری

همه ما می دانیم نگهداری و مراقبت از عزیز سالمندی که بر روی صندلی چرخ دار قرار دارد تا چه میزان سخت و دشوار است به همین منظور قیمت پرستار سالمند ویلچری بر پایه و اساس خدماتی که دریافت می کند می تواند این هزینه هم تغییر کند. اما در اصل و مبنا قیمت باید گفت که تعرفه های خدمات رسانی به عزیزان سالمند بر اساس تعرفه مراکز درمانی و زیر نظر سازمان خدمات رسانی یا بیمه تعیین می گردد پس بر قیمت ها نظارت کافی وجود دارد. این قیمت ها بر اساس ساعاتی که پرستار در خانه به بیمار شما رسیدگی می کند و همچنین میزان مسئولیتی که به او سپرده می شود متغیر خواهد بود. البته توانایی و علم و دانش پرستار نیز بر هزینه دریافتی تاثیر خواهد داشت. پرستارانی مدرک پرستاری دارند هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد

5/5 – (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *