پرستاران چه خواسته هایی از وزیر رفاه دارند

وزیر رفاه در اولین نشست با اعضای شورای عالی نظام پرستاری کشور، ضمن شنیدن خواسته های نمایندگان پرستاران، نکاتی را متذکر شد.

پرستاران چه خواسته هایی از وزیر رفاه دارند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار مسئولین سازمان نظام پرستاری، برخی از اعضا شورای عالی نظام پرستاری و تعدادی از مدیران و پرستاران شاغل در بیمارستان های تابعه تامین اجتماعی و بخش خصوصی، بر لزوم رسیدگی جدی و فوری به مسائل و مشکلات پرستاری در حوزه تامین اجتماعی و بخش خصوصی تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، در این نشست که مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز حضور داشت تصمیماتی در حمایت از جایگاه پرستاران اتخاد و مقرر شد که کارگروه مشترک سازمان تأمین اجتماعی و سازمان نظام پرستاری برای پیگیری اجرای قوانین پرستاری و به روزرسانی و اصلاح ضوابط و مقررات فرآیندهای موجود تشکیل شود.

همچنین در ادامه این جلسه مقرر شد جایگاه پرستاری در سازمان تامین اجتماعی احیا و اعطای مزایای مدیریت پرستاری در این سازمان اصلاح شود.

پیگیری موضوع بازنشستگی نیروهای شاغل در پرستاری و همکاری به منظور برخورداری پرستاران شاغل در سازمان تأمین اجتماعی و مشمولین قانون کار از مزایای قانون مشاغل سخت و رفع مشکلات موجود در این زمینه، از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

از طرف دیگر، حمایت از بانوان پرستار شاغل در بخش خصوصی برای برخورداری از مزایای فرزند سوم، مرخصی زایمان و مرخصی شیردهی و نیز حرکت به سمت نظام پرداخت عادلانه در نظام سلامت با کمک نظام پرستاری نیز در جلسه با وزیر مورد تأکید قرار گرفت و مصوب شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *