همیار بارداری

همیار بارداری همیار بارداری

دوران بارداری، دوره شيرين اما پر از استرس برای مادر است. از جهت اين که در انتظار به دنيا آمدن کودک دلبندش نشسته است، لحظه های شيرينی را سپری می کند، اما از آن جهت که گاه با مشکلات جسمی و اختلالات روحی مواجه است و ترس از مديريت شرايط بعد از زايمان را دارد، اضطراب او را فرا می گيرد.

در اين حال داشتن هميار بارداری می تواند تا حدود زيادی وضعيت را مساعد سازد. اگر شما هم چشم به راه دنيا آمدن فرزندتان هستيد و دچار مشکلات ناشی از حاملگی شده ايد و دوست داريد شخصی دلسوزانه همراهتان باشد تا با کمک او بتوانيد شرايط را مديريت کنيد، بهتر است به فکر استخدام يک هميار مجرب باشيد. برای اطمينان از انتخاب هميار خود بهتر است از طريق مراکز مجربی که در حيطه خدمات پرستاری فعاليت می کنند، اقدام کنيد.

وظايف هميار بارداری

وظايف هميار بارداری

دوران بارداری، دوره شيرين اما پر از استرس برای مادر است. از جهت اين که در انتظار به دنيا آمدن کودک دلبندش نشسته است، لحظه های شيرينی را سپری می کند، اما از آن جهت که گاه با مشکلات جسمی و اختلالات روحی مواجه است و ترس از مديريت شرايط بعد از زايمان را دارد، اضطراب او را فرا می گيرد. در اين حال داشتن هميار بارداری یا همان پرستار کودک می تواند تا حدود زيادی وضعيت را مساعد سازد. اگر شما هم چشم به راه دنيا آمدن فرزندتان هستيد و دچار مشکلات ناشی از حاملگی شده ايد و دوست داريد شخصی دلسوزانه همراهتان باشد تا با کمک او بتوانيد شرايط را مديريت کنيد، بهتر است به فکر استخدام يک هميار مجرب باشيد. برای اطمينان از انتخاب هميار خود بهتر است از طريق مراکز مجربی که در حيطه خدمات پرستاری فعاليت می کنند، اقدام کنيد.

دانستنی های تغذيه ای

تغذيه مادر تأثير مستقيم بر نحوه رشد جنين و همچنين تغييرات بدن خود مادر دارد. شايد خود او کاملاً بر اين موضوع اشراف ندارد، اما هميار بارداری همه اطلاعات لازم را در اين باره به او می دهد. بعضی از خوردنی ها بر سلامت مادر اثر سوء می گذارند و علاوه بر خودش، رشد جنين را هم دچار اختلال می کند. برعکس خوردنی های سالم مانند ميوه برای هر دوی آنان مفيد است.

کنترل اختلالات روحی

معمولاً حاملگی عامل بعضی اختلالات روحی در مادر می شود. اگر او نتواند اين مسئله را کنترل کند، وضعيتش روز به روز حاد می شود و اين امر برای سلامتی مادر و جنين مضر خواهد بود.

مراقبت های جسمی

گاهی پيش می آيد که مادران باردار دچار ناراحتی های جسمی همچون فشارخون، يبوست، ديابت می شوند. هميار بارداری کمک می کند تا از مراقبت های لازم برخوردار باشند، در اين صورت احتمال درگيری با اين بيماری ها کمتر خواهد شد.

مشکلات هورمونی

به هم ريختن عملکرد هورمون ها در دوران حاملگی موجب بسياری از اختلالات اخلاقی و جسمی می شود، هميار آگاه شيوه درست برخورد با اين موارد را به مادر ياد می دهد.

آگاهی دادن در مورد چگونگی رشد جنين

رشد جنين با سرعت بالايی اتفاق می افتد و مادر از دانستن آن لذت می برد. هميار متخصص بارداری اطلاعات لازم را در اين باره به او می هد

تشويق به ورزش

تحقيقات نشان داده است که ورزش می تواند زايمان راحتی را برای مادر به ارمغان آورد؛ اما بيشتر مادران باردار علاقه چندانی به آن نشان نمی دهند. يک هميار بارداری کاردان، مادر را تشويق به ورزش های سبک می کند. يا لااقل او را برای داشتن روحيه با نشاط در پياده روی های روزانه همراهی می کند.

آمادگی قبل از زايمان

تحقيقات نشان داده است که ورزش می تواند زايمان راحتی را برای مادر به ارمغان آورد؛ اما بيشتر مادران باردار علاقه چندانی به آن نشان نمی دهند. يک هميار بارداری کاردان، مادر را تشويق به ورزش های سبک می کند. يا لااقل او را برای داشتن روحيه با نشاط در پياده روی های روزانه همراهی می کند.

آموزش وظايف مادری

مادرانی که برای اولين بار باردار شده اند، آگاهی کاملی از وظايف خود بعد از به دنيا آمدن کودکشان ندارند. هميار بارداری آنان قبل از فرا رسيدن زمان زايمان، اصلی ترين مسئوليت های مادرانه را برايشان شرح می دهند.

رسيدگی به امور پزشکی

مادران باردار بايد تحت نظر پزشک متخصص باشند و دستورات او را دقيقاً انجام دهند. هميار می تواند پشتيبان خوبی برای امور پزشکی مادر باشد.

مقابله با مشکل بی خوابی

از ديگر مشکلاتی که در اين دوران گريبان گير مادران می شود، بی خوابی است. هميار به مادران می آموزد تا ياد بگيرند که چگونه می توانند بدون قرص خواب آور از خواب باکيفيتی برخوردار باشند.

برنامه ريزی برای زندگی بعد از زايمان

با به دنيا آمدن کودک، روال زندگی والدين، مخصوصاً مادر از حالت عادی خارج می شود؛ زيرا کودکش تا مدت طولانی وابستگی کامل به مراقبت مادر دارد. با وجود اين که
مادر از رسيدگی به فرزند خود و بزرگ کردنش احساس شادی می کند، اما دور شدن از فعاليت های مورد علاقه اش موجب افسردگی او می شود. هميار بارداری به او کمک می کند تا بتواند برای زندگی خود طوری برنامه ريزی کند که در کنار بزرگ کردن فرزندش امکان انجام کارهای شخصی خود را هم داشته باشد.

آگاهی در مورد نيازهای نوزاد

هميار قبل از به دنيا آمدن نوزاد، مادرش را از انواع نيازهای يک نوزاد عادی باخبر می کند تا با آمادگی کافی به انتظار آمدن فرزندش بنشيند. مادرانی که قبل از به دنيا آمدن کودکش اطلاعات لازم را در مورد نحوه مراقبت از نوزاد به دست نمی آورند، بعد از
زايمان دچار خستگی روحی و افسردگی می شوند.
علاوه بر موارد گفته شده در بالا، هميار در هر مشکلی که در ارتباط با بارداری پيش بيايد، وظيفه دارد که به خانم باردار مشاوره دهد و به او کمک نمايد. همچنين می توانيد هميار بارداری خود را حتی بعد از زايمان هم در کنار خود نگه داريد و تا زمانی که در امور مراقبتی کودک خود، مهارت لازم را به دست نياورده ايد از تجارب او بهره مند شويد.

نتیجه گیری

برای استخدام يک هميار متعهد و کار بلد بارداری بهتر است به مراکز خوش سابقه ای همچون مرکز پرستاری کیان مهر مراجعه کنيد. اين مرکز با در نظر گرفتن سطح خواسته های شما فرد مسئوليت پذير و متخصصی را به شما معرفی خواهد کرد تا بتوانيد با راهنمايی های او اين مرحله مهم از زندگيتان را به سلامتی سپری کنيد.

placeholder 1/5 – (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *