نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

همه ما می دانیم که نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل کار سخت و طاقت فرسایی است آن هم در دوره ای که فرزند آوری کم تر شده و دیگر افراد به فکر پرورش و رشد نسل جدید نیستند و جامعه به سمت و سوی پیری و سالمندی رفته است پس از این رو همه ما در خانواده و اطرافیان خود سالمند عزیزی را دارید که نیاز به مراقبت آن هم به صورت شبانه روزی دارد.
حالا با دانستن این موارد استخدام و به کار گیری یک پرستار آن هم حرفه ای و دلسوز می تواند به عزیز سالمند ما خیلی کمک کند زیرا پرستار سالمند باید خدماتی به این عزیز ارائه دهد که فرد در کنار بهبود وضعیت جسمانی خود به بهبود سلامت روح خود هم بی اندیشد این کار با ارتباط گرفتن دوستانه از سمت پرستاری که به صورت شبانه روزی در خدمت فرد سالمند است صورت می گیرد او با انجام کارهای شخصی فرد سالمند همانند استحمام و یا تعویض لباس ها همچنین مرتب کردن موها و گرفتن ناخن های عزیز سالمند با او ارتباط نزدیکی برقرار می کند و این ارتباط بزرگترین حسنی که دارد سالمند را از تنهایی و افسردگی دور کرده و به او انگیزه زندگی می دهد.

چه زمانی به پرستار سالمند به صورت شبانه روزی نیاز داریم؟

در مواقعی که سالمند توانایی حرکتی خود را به طور کامل از دست نداده یعنی به کمک عصا و یا واکر می تواند حرکت کند اعضای خانواده به صورت نوبتی از این عزیز خود مراقبت و نگهداری می کنند. حالا اگر کی از آن ها شاغل باشد جای خود را با دیگر تغییر داده و بلاخره از عهده کارهای بزرگتر خود برمی آیند.
اما زمانی که سالمند عزیز دارای بیمار خاصی باشد یا این که بر روی صندلی چرخ دار به زندگی خود ادامه می دهد در این شرایط نیاز است به نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل زیرا این عزیزان خدمات بیشتری را لازم دارند و فقط این کار از عهده یک پرستار دلسوز و حرفه ای برمی آید. با وجود بیماری و دادن داروها آن هم به موقعه اگر اعضای خانواده بخواهند خودشان این کار را انجام دهند و با وجود مشغله کاری و فکری این کار به تاخیر بی افتد خطرات جبران ناپذیری برای فرد سالمند و اعضای خانواده پیش خواهد آمد.
اما با وجود یک پرستار آن هم به طور 24 ساعته این مسئولیت به راحتی انجام می شود و هم فرد سالمند با وجود یک شخص کار بلد احساس خوبی خواهد داشت و هم اعضای خانواده با آرامش خاطر می توانند به کارهای خود بپردازند. مهم ترین موضوعی که باعث احساس امنیت و آرامش در فرد سالمند می شود این است که سالمند عزیز شما در منزل خود است و تمامی خدمات به او در جایی ارائه می شود که در آن بیشترین و زیباترین خاطرات را دارد. این احساس خوب به بهبودی جسمانی و روحی سالمند عزیز هم کمک شایانی خواهد کرد.

پرستار شبانه روزی

Round the clock nurse

خدماتی که توسط یک پرستار خوب به صورت شبانه روزی انجام می گیرد فقط شامل مراقبت و نگهداری از سالمند نیست او با خدمات دیگر مانند تهیه غذاهای مفید به سلامت و بهبود حال سالمند کمک شایانی می کند. در کنار بهبود اوضاع جسمی سالمند او با گذراندن ساعات بیشتر با فرد سالمند و برقراری احساس عاطفی با فرد به او در بالا بردن روحیه و تقویت اوضاع روحی نیز کمک می کند.
زمانی که شما برای سالمند خود یک پرستار شبانه روزی استخدام می کنید و آن هم با مدرک پرستاری که بر حال و احوال سالمند شما اشراف کامل دارد و می داند برای بهبود سلامت فرد سالمند چه کارهایی را انجام دهد تا شخص سالمند احساس خوبی داشته باشد پرستاری که دارای علم و دانش این کار است از عهده تمام کارهای جسمانی و درمانی فرد سالمند بر می آید و او را تا بهبودی کامل همراهی می کند.
شخصی که به صورت شبانه روزی در خدمت سالمند عزیز شما است تمام انرژی خود را برای این عزیز صرف می کند یعنی تمامی خدمات را به صورت 24 ساعته در اختیار سالمند قرار می دهد و نیازهای این عزیز را بر طرف می کند پس اگر از خود می پرسید که هزینه نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل چقدر است؟ باید بدانید که هزینه های دریافتی برای این عزیزان بیشتر از کسانی است که به صورت موقتی به خدمت سالمند می رسند و کسانی که فقط برای این موضوع استخدام می شوند که سالمند عزیز چند ساعتی در طول روز تنها نباشد. اما پرستار شبانه روزی حتی کارهای خانه از جمله نظافت و شست وشوی منزل همچنین رعایت موارد بهداشتی برای فرد سالمند مانند حمام کردن، گرفتن ناخن ها و یا کوتاه کردن موهای فرد را انجام می دهند.

توصیه های مهم در مراقبت از سالمند به صورت شبانه روزی در منزل

پرستاری که نگهداری از سالمند شبانه‌روزی در منزل را انجام می دهد باید به چند نکته اساسی توجه داشته باشد. این نکات شامل موارد زیر می شود.

1. توجه به اوضاع جسمی فرد سالمند (دیدن هر گونه کبودی بر روی بدن سالمند) دارای اهمیت است پس باید بررسی شود.

2. بررسی توان جسمانی در فرد سالمند یعنی چک کردن این که سالمند عزیز بیش از حد به ابزارهای کمکی مانند عصا و یا واکر اتکا دارد. همچنین در انجام کارهای شخصی خود سستی می کند یا توان خود را از دست داده است. همین طور در خوردن غذا و نوشیدن آب نیاز به کمک دارد یا این کار را از بی میلی انجام نمی دهد.

3. علائم بیماری در فرد سالمند مورد بررسی قرار گیرد (یعنی فردی که مشکلی در حافظه او وجود نداشته است اما نشانه هایی از آلزایمر در او دیده می شود) مانند گم کردن وسایل، فراموش کردن وقت و زمان، ایجاد سردرگمی، این موارد را بررسی کرده و حتما در شبانه روز چک کنید.

4. حتما این موضوع را مد نظر داشته باشید که غذاهایی را برای سالمند تهیه و طبخ کنید که متناسب حال فرد باشد.

5. هرگز بدون هماهنگی در طول شبانه روز فرد سالمند را تنها نگذارید.

در صورتی که به این موضوع فکر می کنید که برای عزیز سالمند خود یک پرستار شبانه‌روزی استخدام کنید البته باید مواردی چون مدرک و حرفه ای بودن را هم در نظر داشته باشید با خیال آسوده به سایت خدمات پرستاری آسایش ایده آل مراجعه کنید و با اطمینان یک پرستار دلسوز را برای خدمت رسانی به عزیز سالمند خود استخدام کنید.

5/5 – (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *