انتخابات نظام پرستاری چگونه برگزار شد

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، به تشریح روند برگزاری ششمین دوره انتخابات هیأت مدیره های نظام پرستاری کشور پرداخت.

انتخابات نظام پرستاری چگونه برگزار شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،محمد میرزابیگی از رشد ۴۰۰ درصدی مشارکت در ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری در مقایسه با دوره قبل خبر داد و گفت: در این دوره نزدیک به ۵۰ هزار پرستار پای صندوق‌های رأی آمدند، در حالی که در دوره گذشته حدود ۱۳ تا ۱۴ هزار نفر مشارکت داشتند.

وی با اشاره به رد صلاحیت‌های دوره ششم انتخابات نظام پرستاری، افزود: در این دوره، ۲۶۷ داوطلب رد صلاحیت شده بودند که با تلاش‌هایی که صورت گرفت، توانستیم ۱۰۰ نفر آنها را تأیید صلاحیت کنیم.

میرزابیگی، با انتقاد از عملکرد وزارت بهداشت در روند برگزاری انتخابات، گفت: به رغم تمامی رد صلاحیت‌ها و تلاش‌هایی که صورت گرفت تا جریان حامی وزارت بهداشت بتواند پیروز انتخابات باشد، اما چنین اتفاقی نیافتاد و کسانی از صندوق بیرون آمدند که برخاسته از جریان پرستاری هستند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری افزود: خوشبختانه در دوره ششم، پرستاران با انگیزه بیشتری نسبت به دوره قبل پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.

وی ادامه داد: پیام این مشارکت بالا، اعتراض و انتقاد از عملکرد وزارت بهداشت است که قوانین پرستاری را به درستی اجرا نکرده است. به طوری که نتوانست نیروهای طرحی را جذب کند.

میرزابیگی با عنوان این مطلب که وزارت بهداشت به عنوان مجری برگزاری انتخابات تبدیل به رقیب گروه‌های پرستاری شده بود، گفت: متأسفانه وزارت بهداشت، هر چه در توان داشت؛ گذاشت تا پیروز شود اما همه چی برعکس شد.

وی اظهار داشت: تمامی کسانی که رأی آوردند، از دلسوزان واقعی جامعه پرستاری هستند و نسبت به رفتار وزارت بهداشت، نقد جدی دارند.

میرزابیگی در ادامه با اشاره به پایان انتخابات و مشخص شدن نفرات پیروز، گفت: توصیه‌ای که بنده به دانشگاه‌های علوم پزشکی دارم، این است که فقط حق دارند اعتبارنامه‌ها را بدهند.

وی با انتقاد شدید از دخالت یکی از معاونان وزارت بهداشت در روند برگزاری انتخابات، تاکید کرد: سازمان نظام پرستاری، ماهیت حقوقی مستقل دارد و دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت، نمی‌توانند در امور سازمان دخالت کنند.

میرزابیگی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه تیم جدید سازمان نظام پرستاری از چه زمانی فعالیت خود را شروع خواهد کرد، گفت: بعد از صدور اعتبارنامه‌ها، هیأت مدیره ها برای انتخاب اعضای شورای عالی نظام پرستاری اقدام می‌کنند و در نهایت، رئیس کل جدید انتخاب و فعالیت دوره ششم آغاز خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *