انتخابات ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری با دقت و شفافیت کامل برگزار شد

رییس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات هیات مدیره‌های شهرستان‌ها و شورای عالی سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه تمامی مراحل اخذ رای در انتخابات شورایعالی سازمان نظام پرستاری با شفافیت کامل انجام شد، گفت: در این انتخابات ۱۹۷ نفر انتخابات شدند که در نهایت ۲۵ نفر عضو اصلی و ۵ نفر علی‌البدل برای شورایعالی انتخاب شدند.

انتخابات ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری با دقت و شفافیت کامل برگزار شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سعید کریمی در نشست اعطای اعتبارنامه منتخبان ششمین دوره شورای عالی سازمان نظام پرستاری که با حضور وزیر بهداشت و جمعی از معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت در سالن شهید سردار سلیمانی وزارت بهداشت برگزار شد، بر تاکید به رقابت و سبقت در قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این مسابقه نیز با نیت پاک شما و در مسیر خیر خدمت رسانی به انسان‌های دردمند صورت گرفته است.
وی با محکوم کردن اقدام تروریستی چهارشنبه هفته گذشته در کرمان و نیز اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: جنایات اخیر داعش در شهید کردن مردم کرمان نشان دهنده ترس آنها از زائران شهید سلیمانی است. جنایات رژیم صهیونیستی بویژه در بمباران مراکز درمانی و قربانی کردن بیماران، کودکان و زنان، ضعف این رژیم را نمایان کرد.
رییس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات هیات مدیره‌های شهرستان‌ها و شورای عالی سازمان نظام پرستاری در خصوص برگزاری انتخابات ششمین دوره سازمان نظام پرستاری، گفت: از ۲۷ اردیبهشت ماه و پس از دریافت ابلاغ از سوی وزیر بهداشت، فرآیند انتخابات به صورت رسمی آغاز و کمیته اجرایی مرکزی برگزاری انتخابات تشکیل و احکام مربوطه صادر شد.
به گفته دکتر کریمی، آیین‌نامه ارسالی از سوی سازمان نظام پرستاری دریافت شد و از لحاظ حقوقی و فنی و اعلام مغایرت‌های آن با قانون به سازمان صورت گرفت و نهایتا آیین نامه اصلاحی در ۲۱ تیر ماه ابلاغ شد.
معاون درمان وزارت بهداشت افزود: همزمان تیم اجرایی مرکزی برگزاری انتخابات با انتخاب ۹ نفر از همکاران ستاد معاونت درمان وزارت بهداشت تشکیل شد. دانشگاه‌ها بین اعضای تیم اجرایی تقسیم و اطلاع رسانی و ارتباط با رابطین هر دانشگاه شبانه‌روزی انجام می‌شد. همچنین بیش از ۱۴ جلسه در معاونت درمان با حضور نمایندگان کمیته‌های اجرایی و نظارت همگام با مراحل اجرایی آیین‌نامه برگزار شد.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی با اشاره به مجاز بودن ۲۶۳ هزار و ۳۴۳ نفر برای شرکت در این دوره از انتخابات سازمان نظام پرستاری، یادآور شد: ۱۷۱حوزه انتخاباتی تشکیل شد که نسبت به دوره قبل ۲۵ حوزه جدید اضافه شد. همچنین تعداد شهرستان‌ها و کاندیداها نسبت به دور قبل ۱۶ درصد رشد داشت.
وی با بیان اینکه در این دوره به منظور دریافت و تبادل اطلاعات برخط و انتشار اخبار، پورتال اختصاصی انتخابات راه‌اندازی شد، افزود: ثبت نام اولیه داوطلبان حوزه‌ها با مراجعه حضوری آنها و ارائه مدارک شناسایی به حوزه‌های ثبت اطلاعات صورت گرفت و احراز هویت و ثبت اطلاعات داوطلبان در پورتال اختصاصی هر دانشگاه توسط کارشناسان دانشگاه انجام شد.
کریمی میانگین سنی ثبت نام کنندگان را ۳۹ سال عنوان کرد و گفت: جوان‌ترین فرد ثبت نام کننده ۲۰ و مسن‌ترین فرد، ۷۰ سال داشت. بیشترین مدرک شرکت کننده در انتخابات نیز کارشناسی بود. ۹۷ درصد از داوطلبان تایید صلاحیت شدند و انتخابات با مشارکت ۳ برابری جامعه پرستاری نسبت به سال گذشته، برگزار شد.
معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: فرآیند رای‌گیری با اخذ رای به صورت کتبی براساس آیین نامه انجام و اصالت سنجی رای دهندگان از طریق احراز هویت افراد از طریق سرویس ثبت احوال و تایید آنلاین عضویت در سازمان نظام پرستاری و اعتبار کارت عضویت از طریق سایت election.salamat.gov.ir صورت گرفت.
کریمی تعداد صندوق‌های رای برای ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری در کشور را ۶۵۹ صندوق شامل ۴۱۹ مورد ثابت و ۲۴۰ مورد سیار دانست و گفت: قطعا حضور فعال و موثر پرستاران در فعالیت‌هایی که منجر به سلامتی جامعه و ارائه خدمت به مردم می‌شود، ستودنی است و امیدواریم منتخبان بتوانند با همکاری یکدیگر جهت پیشبرد اهداف حوزه پرستاری گام بردارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *